Uchwyt na telefon - jaki wybrać?

 

            Podczas jazdy samochodem, rowerem lub motocyklem również chcemy mieć dostęp do telefonu. Jest potrzebny nie tylko po to aby komunikować się ze światem, ale również by móc dzięki temu wygodnie korzystać z aplikacji nawigacyjnych. Na rynku mamy do czynienia z ogromnym wyborem takich uchwytów. Poniżej przyjrzymy się niektórym z nich i spróbujemy określić w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają.

 

Uchwyt magnetyczny

 

            Jest bez wątpienia bardzo wygodnym rozwiązaniem. Taki uchwyt składa się z magnesu neodymowego o niewielkich rozmiarach ale imponującej sile oraz kulistego uchwytu. Magnes przyczepia się do telefonu, natomiast uchwyt w dowolne miejsce w aucie. Uchwyt magnetyczny jest w stu procentach bezpieczny – siła magnesu gwarantuje, że nawet przy dużych wibracjach urządzenie nie spadnie na podłogę. Z uchwytu magnetycznego możemy korzystać nie tylko w aucie, ale również w domu.

uchwyt do samochodu na telefon z przyssawka

Uchwyt z przyssawką

 

            To najpopularniejsze rozwiązanie, które jednak jest dość popularną alternatywą dla magnesu. Uchwyt żelowy to po prostu przyssawka za pomocą której możemy przytwierdzić telefon do szyby. Uwaga – jeśli zależy nam na bezpieczeństwie kupujmy wyłącznie uchwyty żelowe wysokiej jakości. Jeśli to zaniedbamy przyssawka szybko się zużyje i telefon może w końcu od szyby odpaść robiąc nam podczas jazdy nieprzyjemną niespodziankę.

 

Uchwyt na kratkę nawiewu

 

            Pierwszym atutem tego rozwiązania jaki od razu rzuca się w oczy jest jego cena. Za uchwyt na kratkę nawiewu zapłacimy nie więcej niż kilkanaście - kilkadziesiąt złotych. Montaż uchwytu jest banalnie prosty i o ile nie został on wykonany z kiepskiej jakości materiału gwarantuje telefonowi stuprocentowe bezpieczeństwo nawet podczas jazdy po trudnym terenie. Co ważne – uchwyt na kratkę możemy regulować dopasowując do dowolnego smartfona – na pewno docenią to kierowcy którzy dzielą auto z kimś innym.

uchwyt samochodowy na kratke

            To jaki uchwyt okaże się optymalny w naszym konkretnym przypadku zależy od indywidualnych potrzeb. Zanim wybierzemy się na zakupy warto dokładnie je określić.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz